نحوه عملکرده خشک کن نایلون

| تجهیزکاران صنعت جنوب

دستگاه بازیافت نایلون

بازیافت پلاستیک، فرآیند بازیابی ضایعات پلاستیکی و فرآوری مجدد آنها به محصولات مفید است. به دلیل گمراه کننده بودن نمادها در بسته ‌بندی‌های پلاستیکی و موانع فنی متعدد، کمتر از ۱۰٪ از پلاستیک‌های ضایعاتی بازیافت شده‌اند. در مقایسه با بازیافت سودآور فلزها، و مشابه با بازیافت کم ارزش شیشه‌ها، بازیافت پلیمرهای پلاستیکی اغلب به دلیل چگالی پایین و سود کم آن چالش برانگیزتر است.بازیافت پلاستیک همانند بازیافت دیگر مواد، مانند کاغذ نیست و باید انواع پلاستیکها را به صورت جداگانه بازیافت نمود. در فرآیند بازیافت مواد پلاستیکی نوع آن که باید بازیافت شود باید مد نظر قرار گیرد. بدین ترتیب که هر نوع پلاستیک جدا از انواع دیگر بازیافت شود، در غیر این صورت فرآیند بازیافت با اشکال روبه رو خواهد شد. پلی اتیلن ها با هم، پلی پروپیلن ها با هم و پلی آمیدها با هم بازیافت می شوند، چرا که هنگام فرایند بازیافت مواد پلاستیکی را خرد سپس ذوب کرده و مجدداً مورد استفاده قرار می‌دهند بنابراین اگر ترکیبی از مواد پلاستیکی مختلف نظیر ظروف یک بار مصرف با انواع مختلف خرد و سپس ذوب شوند، با توجه به متفاوت بودن نقطه ذوب ترکیب ناهمگونی ایجاد می شود. مسئله بعدی نداشتن رنگ در مواد پلاستیکی است که اهمیت به سزایی در فرآیند بازیافت دارد. به دلیل اینکه پلیمرهای رنگی دارای رنگ یکنواختی نیستند پس از بازیافت رنگ تیره پیدا می کنند در نتیجه کارخانه‌های سازنده برای به دست آوردن یک رنگ ثابت از مستربچ استفاده کرده سپس مواد پلیمری مذاب را به صورت فیلم درآورده و به کیسه پلاستیکی تبدیل می‌کنند، که ما از آنها به صورت کیسه‌های زباله مشکی استفاده می‌کنیم. تجهیزکاران صنعت جنوب مشاور و طراح و سازنده ی خطوط صنعتی و بازیافت در سال ۷۹ شروع به فعالیت در زمینه ساخت ماشین های بازیافت از جمله دستگاه بازیافت نایلون نمود و در راستای علمی و به روز شدن این صنعت قدم بر داشت.کارشناسان و مدیران تجهیزکاران صنعت جنوب سعی در طراحی دستگاه ها و ماشین آلات بازیافتی پلاستیک مورد نیاز جهت تولید انواع محصولات پلاستیکی به جامعه هدف دارند. همچنین مشاوره کسب و کار و راه اندازی خطوط بازیافتی یکی از دغدغه های اصلی ما به شمار می آید.ما با در نظر گرفتن نحوه عملکرده خشک کن نایلون،اقدام به تولید مرغوب ترین دستگاه خشک کن نایلون نموده ایم.


| تجهیزکاران صنعت جنوب

بازیافت پلاستیک در ایران

در بازیافت پلاستیک هدف اصلی تولید محصولاتی است که به عنوان ماده اولیه و جایگزین مواد پتروشیمی در صنعت پلاستیک مورد استفاده قرار گیرد، قیمت مواداولیه بازیافتی معمولا بین ۵۰ الی ۶۰ درصد مواد پتروشیمی می باشد ، به همین دلیل بسیاری از فعالین صنعت پلاستیک در کشور ترجیح میدهند از مواد جایگزین بازیافتی برای تولید محصولات خود استفاده کنند. بنابراین بازار بازیافت پلاستیک در ایران بسیار گسترده است. اما این فقط نیمه پر لیوان است! سوالی که شاید برایتان پیش بیاید این است که با این اختلاف قابل توجه قیمت تمام شده مواد اولیه ، چرا خود تولید کنندگان محصولات پلاستیکی یک خط بازیافت راه اندازی نمی کنند و خودشان مواد اولیه خود را تولید نمیکنند؟!جواب ساده است : چون تجربه ندارند.بازیافت پلاستیک ، یکی از پر سودترین مشاغل در صنعت پلاستیک می باشد ، اما در عین حال خطرناکترین شغل در این صنعت این به حساب می آید.بسیاری از افراد هستند که وارد این کار شده و با ضرر های هنگفت از این کار خارج شده اند.بسیاری هم هستند که در این کار وارد شده اند و پیشرفت چندانی نداشته اند. اما تعدادی هم هستند که توانسته اند به سود های چند صد میلیونی در ماه برسند.در ادامه به دلایل این عدم موفقیت خواهیم پرداخت. تجهیزکاران صنعت جنوب با سابقه ای درخشان در تولید دستگاه بازیافت نایلون در شیراز و تولید دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیکی در شیراز علاوه بر تولید این دستگاه ها،آمادگی مشاوره دادن به شما عزیزان را نیز در جهت راه اندازی خط تولید بازیافت پلاستیک دارد.


دلایل شکست در صنعت بازیافت

عدم توانایی در تامین ضایعات
یکی از اصلی ترین چالش ها برای تولید کنندگان و فعالان صنعت بازیافت، تامین بار یکدست و مستمر است. بسیاری تصور می کنند چون مصرف پلاستیک در کشور بالاست بنابراین ضایعاتش هم به وفور یافت می شود اما این تصور کاملا غلط است! عدم توانایی در تامین ضایعات یکی از دلایل شکست در صنعت بازیافت این عده می باشد. بسیاری از ضایعات پلاستیک که در پسماندهای شهری وجود دارد عملا غیر قابل استفاده می شوند و بسیاری از آنها همراه با پسماند شهری دفن یا سوزانده می شوند. مابقی ضایعات پلاستیک هم توسط پیمانکاران شهرداری به صورت دستی و با نیروی انسانی تفکیک و جدا سازی می شوند . به خاطر عدم استفاده یا استفاده محدود از ماشین آلات پیشرفته برای تفکیک و جداسازی ( که قیمت چند میلیون دلاری دارند) در ایران ، میزان ضایعات قابل استفاده برای بازیافت پلاستیک که از پسماند های شهری بدست می آید جوابگوی نیاز بازار نیست و بسیاری از ضایعات بدست آمده نیز کیفیت چندانی ندارند.البته ضایعات پلاستیک فقط محدود به ضایعات شهری نمی باشد.ضایعات را می توان به : ضایعات شهری ، ضایعات صنعتی ، ضایعات بخش کشاورزی ، تقسیم بندی کرد.بسیاری از افراد با استناد به وعده هایی که دستگاه سازان در تامین بار و فروش محصول به آنها می دهند وارد این کار می شوند و متاسفانه شکست می خورند. تجهیزکاران صنعت جنوب با بهره گیری از نیروی جوان و با انگیزه در کنار افراد با تجربه و متخصص با اعتقاد به کار گروهی در فضای صمیمی و منظم در سال ۱۳۷۹ تاسیس گردید. این واحد صنعتی دیدگاه توسعه پایدار، بهبود مستمر و مشتری مداری را همواره در تمامی فرآیندهای کاری یک ارزش و فرهنگ جاری و بالنده تلقی نموده است و با همین دیدگاه وارد تولید دستگاه های بازیافت همانند دستگاه بازیافت الیاف در شیراز، دستگاه بازیافت ام دی اف در شیراز و دستگاه بازیافت نایلون شده است.

| تجهیزکاران صنعت جنوب

| تجهیزکاران صنعت جنوب

خرید دستگاه بی کیفیت و پراکنده کار کردن

عامل مهم دیگری که در عدم موفقیت ماندن در صنعت بازیافت نقش مهمی را ایفا می کند، خرید دستگاه بی کیفیت و پراکنده کار کردن می باشد. بازیافت پلاستیک ، فرآیندی است که بشدت به دستگاه فشار می آورد و به سرعت دستگاه را مستهلک میکند. بنابراین دستگاهی مناسب است که علاوه بر طراحی درست از بهترین و با کیفیت ترین قطعات و آلیاژ ساخته شده باشد.دستگاه بی کیفیت می تواند تولیدی شما را زمین گیر کند.اگر شما دستگاه را از سازنده به خاطر وعده هایی که در تامین بار ضایعات و فروش محصول به شما داده است خریداری کرده اید ، از همین جا به شما تسلیت میگم.دستگاه ساز فقط تعهد دارد که یک دستگاه با کیفیت با ظرفیت تعیین شده ، با خدمات پس از فروش شده به شما تحویل دهد .نه کمتر نه بیشتر!عامل دیگر پراکنده کار کرن است. اگر میخواهید در صنعت بازیافت پلاستیک پیشرفت کنید ، تخصصی کار کنید ، یک پلاستیک هدف مشخص کنید(پلاستیکی که در تامین ضایعاتش مشکل نداشته باشید). پراکنده کار کردن و تنوع دادن در تولیدات باعث می شود مشتری های خوب و با ارزش خود را به مرور زمان از دست بدهید. شما عزیزان با خرید دستگاه بازیافت خود از تجهیزکاران صنعت جنوب ،می توانید با خاطری آسوده از کیفیت ذستگاه سفارش داده شده ،فقط به فکر توسعه و پیشرفت کار خود باشید. دستگاه بازیافت نایلون و نایلکس در شیراز، دستگاه گرانول بازیافت نایلون در شیراز و دستگاه بازیافت نایلون در شیراز از جمله خدمات واحد تولیدی ما می باشد.


خشک کردن پلاستیک

یکی از مزایای پلاستیک ها نسبت به فلزات مقاومت مناسب آن‌ها در برابر رطوبت، یا مقاومت مطلوب آن‌ها در برابر پدیده زنگ زدن و خوردگی می‌باشد. همه پلاستیک ها برخی اوقات با توجه به شرایط گوناگون رطوبت جذب می‌کنند (رطوبت داخل گرانول ها نفوذ می کند) معمولا این رطوبت در طی انبار کردن و تولید، جذب پلیمر شده و در صورت خشک کردن نامناسب این رطوبت در کیفیت محصول نهایی اثر منفی می گذارد.از این رو خشک کردن پلاستیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته برخی از پلیمرها رطوبت را فقط بر روی سطحشان نگهداری می کنند که به آسانی قابل خشک کردن می‌باشد.اثرات منفی رطوبت گیری نامناسب مشکلات رایج خشک کردن نامناسب اغلب پلیمرها مانند پلی آمید، پلی کربنات، پلی سولفون به شرح ذیل می باشد: ۱. سطح ظاهری:حباب‌های ناشی از رطوبت می تواند باعث خرابی سطح ظاهری قطعه شود، این اثرات منفی به این اشکال نمایان می گردد:*رگه های براق در سطوح*انواع لک*حباب‌های داخلی*نواقص ظاهری (مانند حفره …) ۲.خواص فیزیکی و مکانیک:رطوبت می تواند باعث افت خواص فیزیکی و مکانیکی در پلیمر شود. حباب‌های به وجود آمده از رطوبت می تواند باعث ایجاد حفره در داخل قطعه گردد. رطوبت همچنان می تواند باعث کاهش در وزن مولکولی به خاطر پدیده ی هیدرولیز شود.کاهش خواص فیزیکی به صورت های ذیل رخ می دهد:*کاهش مقاومت ضربه ای*کاهش مقاومت کششی و کاهش در ازدیاد طول.
برای پلاستیک هایی مانند پلی کربنات و پلی استر که مقاومت ضربه ای بسیار مهم می باشد رطوبت گیری و خشک کردن بسیار پر اهمیت است.
محتوی رطوبت در پلاستیک:مقدار رطوبتی که یک پلیمر جذب می کند وابسته به چندین عامل می باشد. اولین عامل نوع پلیمر می باشد.به طوری که هر نوع دارای مشخصات جذب خاص خود می باشد. برخی از پلاستیک ها تمایل بیشتری به جذب رطوبت دارند. بنابراین رطوبت بیشتری نسبت به بقیه مواد جذب می کنند. نه تنها هر پلاستیک مشخصه ی جذب رطوبت خاص خود را دارد بلکه هر گریدی از یک نوع پلیمر هم می تواند مشخصات جداگانه ای داشته باشد.شرایط آب و هوایی یا رطوبت در هوا، همچنین درجه حرارت هوای محیط و گرانول ها مؤثر در میزان جذب رطوبت می باشد.
عوامل مؤثر در خشک کردن:متغیرهایی که مؤثر در خارج نمودن رطوبت یا خشک کردن می باشند عبارتند از : طبیعت پلیمر، خشکی هوا، درجه حرارت هوا و گرانول ها، مدت زمانی که پلیمر در معرض هوا قرار می گیرد.
رطوبت گیری و خشک کردن مناسب:
خشک کردن بر عکس عمل جذب می باشد یعنی خارج نمودن رطوبت از گرانول به حدی که رطوبت به حداقل میزان خود رسیده باشد. خشک کردن مناسب باعث یکنواختی تولید می گردد. با توجه به مواردی که در چند سطر گذشته به حضور شما عرضه شد و مابقی مطالب،اول از همه پی به اهمیت صنعت بازیافت در اقتصاد کشور بردیم.سپس متوجه شدیم که برای پیشرفت در این صنعت احتیاج به دستگاه هایی با کیفیت داریم. تجهیزکاران صنعت جنوب با اعتقاد به اصول ذکر شده،سعی در تولید با کیفیت ترین دستگاه های بازیافتی نموده است که دستگاه بازیافت نایلون از آن جمله است. دستگاه های بازیافت چوب در شیراز، دستگاه بازیافت ضایعات پنبه در شیراز و دستگاه بازیافت پت در شیراز از دیگر دستگاه های تولید شده ی ما می باشند.

تولیدات تجهیزکاران جنوب