ساخت و عرضه خط بازیافت پلاستیک

ساخت و عرضه خط بازیافت پلاستیک | تجهیزکاران صنعت جنوب

ماشین آلات صنعتی

با توجه به پیشرفت صنایع بالا دستی و تکنولوژی های جدید در عرصه تولیدات، صنعت بازیافت در خصوص بالا بردن سطح تولیدات در زمینه های مختلف کمک بسیار موثری در این امر از خود به نمایش گذاشته است. در تمامی صنایع تولیدی پس از پایان مراحل تولید با انبوهی از همان محصول به شکل ضایعات مواجه شده که جهت بهبود اقتصادی میبایست ضایعات به چرخه تولید بازگردد و یا در قسمتی دیگر تبدیل به محصولی دیگر گردد که به این امر بازیافت گفته میشود. شرکت تجهیزکاران صنعت جنوب نیز سعی داشته است که در پیشرفت ماشین آلات صنعتی در سالهای اخیر نقش پررنگی داشته باشد. یکی از محصولات این انواع ماشین آلات خط بازیافت پلاستیک می باشد که می تواند در پاکسازی محیط زیست و از بین بردن زباله ها نقش بر رنگی داشته باشد.
پس از انقلاب صنعتی در سال ۱۷۶۰ که شروع ان از انگلستان در زمینه کشاورزی، تولید و ترابری پایه ریزی شد، در تمامی زمینه ها بازیافت به درستی کمک شایانی در این خصوص داشته است.
صنعتی شدن به معنی استفاده از نیروی ماشینی به جای نیروی انسانی است. انقلاب صنعتی ابتدا از انگلستان شروع شد، زیرا انگلستان پس از چندین قرن تحول سیاسی داخلی، توسعه استعمار تجاری، گسترش ناوگان دریایی، رشد طبقه متوسط و بهبود امور نظامی و اداری کشور، از نظر زمینی، کارگر، سرمایه، مدیریت و حکومت وضعیتی مطلوب و هماهنگ داشت که زمینه پیشرفت صنعتی در این کشور را فراهم میکرد.
به دنبال تحولات انقلاب صنعتی و گسترش ماشین آلات در عرصه تولید، بسیاری از صنعت گران پی به ظهور نوزادی جدید در عرصه تولید بردند و آن هم صنعت بازیافت است.


بازیافت زباله ها | تجهیزکاران صنعت جنوب

ایجاد پسماند

در تمامی زمینه های تولید که پایه اصلی آن مواد اولیه میباشد پس از امر تولید با پسماند محصولات در هنگام تولید مواجه و زمینه ساز شروعی نو در جهت صنعت جدید میشود. روزانه صدها و یا میلیونها تن زباله شهری باعث آلودگی معابر و سطوح شهر میشود و با یک فرمول بسیار ساده و مدیریتی کار آمد میتوان مجددا تمامی این زباله ها را بازیافت و به چرخه تولید بازگرداند. اگر تصور کنیم روزانه در هر منزل حدود حداقل ۱۰ کیلو زباله خشک و تر بدست می اید به عبارتی در یک شهر یک میلیون نفری روزانه حدود ۱۰ میلیون کیلو زباله حاصل مصرف پسماند مردم آن شهر میباشد.
از حاصل این ۱۰ میلیون کیلو پسماند تر و خشک میتوان حدود ۵۰% ان را زباله های تر و ۵۰% ان را زباله های خشک تقسیم کرد. زباله های خشک شامل: کارتن، انواع پلاستیک، فلزات سبک ( مانند حلب روغن، اسپری و کلیه فلزاتی که مصرف منزل میباشد) و انواع پارچه. زباله های تر که ظاهرا غیر قابل بازیافت میباشد با روشی نو در صنعتی دیگر باعث تحول آن شده و به صنعتی دیگر که برق میباشد باعث استفاده بهینه و بازگشت آن به چرخه مصرف خانگی میشود.


زیان رها کردن زباله ها

در محل دفن زباله گاز متان حاصل انباشته شدن زباله های موجود در محل میباشد و فرایند صنعتی کردن آن و استفاده از این گاز و انتقال آن به مکان مجهز به ژنراتور های مخصوص جت راه اندازی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی میتوان به اقتصاد انرژی کشور به عنوان انرژی تجدید پذیر کمک بسیار شایانی نمود. بدون تردید پلاستیک نقش مهمی در فرایند بسته بندی و حمل محصولات، همچنین قطعات یدکی و بسیاری دیگر از موارد مورد نیاز جامعه و صنعت ایفا میکند.
این محصول که به نوعی از مشتقات نفتی بدست می‌آید پس از تولید و پایان عمر مفید جهت استفاده در محصولات به کار برده شده قابلیت بازیافت و برگشت به چرخه تولید مجدد را نیز دارد. پلاستیک به لحاظ استفاده های مختلف در محصولات، نایلون، پت، تزریقی که شامل:هایمپک،پ پ( پلی پری پلین)، کریستال، ABS، H ، و بسیاری دیگر که جهت استفاده های مختلف به کار برده میشوند.
انسان موجودی زباله ساز است که رهاسازی این زباله ها در دامان طبیعت، روز به روز کره زمین را دچار مشکلات زیست محیطی کرده است. اگر این زباله ها جهت سلامت بر روی زمین رها شوند پس از مدتی اندک فاجعه بهداشتی محیط زیست موجودات زنده را با خطری مهم تهدید میکند.
بنا بر گزارش کارشناسان محیط زیست اثرات انواع ضایعات باقی مانده در طبیعت متفاوت و تاثیرات مخرب آن مختلف میباشد. پلاستیک ما بین ۱۰۰ الی۱۰۰۰ سال زمان جهت ترکیب در طبیعت نیازمند است، قوطی نوشابه ۱۰ الی۱۰۰ سال، کاغذ۳ ماه، پوست میوه ۹ ماه، فیلتر سیگار ۲ سال، آدامس ۵ سال،قوطی نوشابه ۱۰ الی ۱۰۰ سال، کارت تلفن ۱۰۰۰ سال در طبیعت بدون تجزیه شدن باقی می مانند.


استفاده از پلاستیک

پلاستیک یکی از بهترین جایگزین های شیشه و فلز میباشد اما به لحاظ تجزیه دیر هنگام در طبیعت باعث مشکل زیست محیطی در طبیعت میباشد که البته میتوان با ترکیب موادی تجزیه پذیر باعث ترکیب سریعتر آن در طبیعت شود اما از طرفی افزودن ترکیبات دیگر با پلاستیک جهت تجزیه شدن در طبیعت احتمال بروز گازهای سمی هنگام استفاده جهت ظروف مواد غذایی این خطر را برای انسان به همراه دارد. اصولا جهت جلوگیری از هدر رفتن مواد قابل بازیافت به دو روش
میتوان عمل کرد:
۱- در منزل و محلی که مواد مصرف شده به نوعی دیگر قابل استفاده مستقیم نمی باشند، و از طریق جعبه ها و یا سبد هایی که جهت انبار کردن و بازیافت مجدد نگهداری می شوند.
۲- در مکان های انباشت زباله که پس از تخلیه اقدام به جداسازی و انتقال آنها به مکانهای قابل بازیافت امکان پذیر است.

بازیافت پلاستیک | تجهیزکاران صنعت جنوب

عرضه دستگاه خط بازیافت پلاستیک | تجهیزکاران صنعت جنوب

تولید و عرضه دستگاه بازیافت توسط شرکت TSG

هم اکنون در دنیا توجه شایانی به امر بازیافت صورت میگیرد. با ساخت دستگاه ها و ماشین آلات مجهز و پیشرفته در کشور های صنعتی، سعی بر استفاده مجدد از مواد قابل بازیافت این امر را به صنعتی بزرگ تبدیل کرده است. طی سال های گذشته در ایران توجه بیشتری به این امر صورت گرفت و در چند سال گذشته پیشرفت های قابل توجهی در این خصوص به چشم میخورد. گروه فنی مهندسی تجهیزکاران صنعت جنوب از سال ۱۳۷۹ در عرصه تولید و ساخت ماشین آلات صنایع بازیافت در منطقه جنوب کشور، شهرستان شیراز با تلاش روزافزون سعی در بهبود این صنعت و پیشرفت امر بازیافت داشته است.


دکمه فراخوان یا Call To Action چیست

ما به خوبی میدانیم بسیاری از کسانی که در امر بازیافت در تلاش هستند از افرادی تشکیل شده اند که استحکام، تنوع و ارزانی ماشین آلات در رتبه اول توجه انان قرار دارد به همین خاطر با انگیزه ساخت ماشین آلات خط بازیافت در سایز های مختلف جهت خروجی متفاوت همراه با استحکام و تنوع پا به این عرصه نهادیم. شایان ذکر است این واحد تولیدی یکی از تنها سازندگان ماشین آلات خط بازیافت است که بسیاری از دستگاه های بازیافت را مخصول کار خود میداند و سعی در این دارد که با تلاش خود عاملی برای بسیاری از مواد قابل بازیافت در طبیعت باشد.
fدستگاه ها و محصولات ساخته شده در این واحد تولیدی در کلیه نقاط کشور و بسیاری از کشور های همسایه از جمله عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ارمنستان به کار برده شده است و این افتخار را برای کشور عزیزمان به همراه داشته است. محصولات ساخته شده به دست کارگران و مهندسین ما در زمینه پلاستیک، کارتن، کاغذ، آهن، پارچه، کلوخه، لاستیک و بسیاری دیگر قابل استفاده میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ماشین آلات خط بازیافت در انواع مختلف به فروشگاه ما مراجعه نمایید.


دستگاه های شرکت TSG

۱- آسیاب پلاستیک در اندازه های دهنه ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰
۲- پرس کارتن هیدرولیک در اندازه های ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۳۰۰، ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰ کیلو گرم. این دستگاه جهت پرس کارتن، بطری پت و حلب فلزی نیز کاربرد دارد.
۳- خط بازیافت پت همراه با تسمه نقاله، شن گیر، وان شستشو، دیگ هات واش، اسپری واش، اسکرو(ماردون)، سانتریفیوژ، شوتینگ، لیبل گیر بادی و سیلو
۴- خط بازیافت نایلون شامل: آسیاب، وان شستشو، سانتریفیوژ، خشک کن، شوتینگ
۵- دستگاه کندر و یا سنگین کن در اندازه های دهنه۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ ۶- دستگاه خردکن کاغذ همراه با پرس تمام اتوماتیک


۶- دستگاه خردکن کاغذ همراه با پرس تمام اتوماتیک
۷- دستگاه خشک کن نایلون به صورت۱۰۰% در کوتاه ترین زمان
۸- دستگاه آسیاب کارتن: این دستگاه کارتن ضایعات را به صورت پنبه تحویل داده و کاربرد آن در صنایع بالادستی و یا کارتن سازی ها مورد استفاده می باشد و میتوان با استفاده از این دستگاه در کارخانجات کارتن سازی جهت خمیر کردن کارتن به سهولت صورت پذیرد.
۹- میکسر جهت همزدن محصولات متفاوت در صنایع کارتن سازی و رنگ سازی
۱۰- آسیاب پارچه جهت استفاده در صنایع مبل سازی
۱۱- خط بسته بندی یخ همراه با اره و میز اتو جهت بسته بندی بهداشتی یخ برای کارخانجات تولید یخ و بسیاری دیگر از دستگاه هایی که میتوان در امر بازیافت شما را یاری دهد.

به امید روزی که بتوانیم با هم به پیشبرد صنعت بازیافت در کشور به روزهای شکوفایی بیشتری دست یابیم.

تولیدات تجهیزکاران جنوب